Päev kajab

Mae Lender “Minu lõunamaa. Klantspildi taga”


Opadii! Kuidas see siis nüüd juhtus, et ma teile Mae uuest raamatust siia jäljekest ei jätnud. Instagram on kõige kurja juur, ma ütlen.
Igal juhul – Mae on taaskord ilmselgelt oma sõiduvees :) Päikseline raamat. Lendasin läbi ridade ja piltide enneolematu kiirusega. Ja tahaks veel. Need lõhnad – alati sugugi mitte apetiitsed, need maitsed – sageli hämmastavalt põnevad, need päris elamused – tihti midagi muud, kui reklaambrošüürides lubatud: kõik palun serveerige mulle täpselt sellises doseeringus ja viisil nagu teeb Mae. 

Mulle tundub, et raamatut võiks lugeda mitte ainult soojamaareisile ihkajad, vaid ka need, kes imetlevad ülilobedat-kobedat kirjutamisstiili. Nimetan selle kirjutamisstiili, mitteametlikult muidugi, erudeeritud lustaka sõbranna stiiliks. Sinuga räägib justkui pikaaegne sõber, aga ilma slängimerre uppumata. Kiiduväärt!

Olgu kui keeruline olukord tahes, Mae on sellest üle ja võtab asja huumoriga, vähemalt kirjapandult tundub see nii. Kas päriselt, olukorras viibides, oli samamoodi või hüppas mõnikord kops veidi vängemas stiilis üle maksa ka, me tegelikult ei tea 😉 Aga seda saab ilmselt huvi korral Mae enda käest küsida. Ta tuuritab mööda Eesti raamatukogusid ja vist ka mööda raamatupoode.

Nädalavahetuseks lubab meil siinsamas Eestis lausa enneolematut soojalainet. Ega mitte midagi muud pole sellise kuumaga teha, kui häid raamatuid lugeda. Niisiis, kutsun üles panema võrkkiiged rippesse, Mae raamatu kaissu haarama ja pühenduma ohjeldamatule lugemisele!

2 kommentaari “Mae Lender “Minu lõunamaa. Klantspildi taga”

  1. Tänkjuu daarling!
    “Võrkkiiged rippesse” on hea mõte, sest mulle tundub, et seitse korda suurem tõenäosus on Eestis võrkkiiges tuusata kui lõunamaal (meenutades enda Brasiilia-kogemust) :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s