Päev kajab

House Rules


Ainuke asi, mida telekast vaatan. Igal nädalavahetusel 2 osa järelvaatamisega duo 4-st ja kogu lugu. Ei mingit Netflixi. Ei tea, kas ma selle sealt üldse leiaks. Võib-olla leiaks. Meil ei ole Netflixi, ei saa kontrollida. Oli hirm suveks jääda mulle sobivast tele-eskapismiseansist ilma. Õnneks mitte. Panid uue hooaja jooksma. No on ju imearmsad! Miks nad Austraalia reality “House Rules” tõlkisid “Minu kodu on parim” on muidugi omaette küsimus. Tundub justkui tõlkemeeskonnal oli lihtsalt igav ja püüti olla ekstra loomingulised, või siis vastupidi – keegi üldse ei süvenenudki, millest saade räägib, vaid miskisugusest otsast tuleva loogika alusel topiti kodumaise realityga sarnane (st üks ühele) pealkiri. Milleks midagi uut leiutada. Käib sama nimi küll, kuigi sisud on erinevad.

Lühidalt – tegemist on saatega, kus kaheliikmelised tiimid disainivad kaasvõistlejate kodusid, lähtudes reeglitest, mis antakse iga kodu puhul nende inimeste poolt, kes seal reaalselt elavad ja pärast ümberdisainimist ka elama jäävad. Suvaliste elukutsete esindajad (ei tohi olla professionaalne sisekujundaja!) disainivad kodusid ja võistlevad omavahel. Lähtuda tuleb ajapiirangutest, rahalistest piirangutest ja veel mõnest ekstrareeglist. On ekspertkohtunikud, kes valminud tulemust hindavad ja lisaks annavad hindeid koduomanikud ise. On natuke intriigi ja natuke mõnikord skeemitamist, aga põhiline, miks seda vaatan – nii äge on kõrvutada “enne” ja “pärast” tulemusi! Terve kodu ehitatakse tegelikult ümber. Terve suur professionaalne meeskond on rakkes, sest kõik tuleb valmis saada 7 päevaga. Sageli ehitatakse maju suuremaks ja uhkemaks, aga saates osalevad mängijad võistlevad üksnes ruumide disainimises. Hinnatakse disaini.

Poleks elusees uskunud, et selline saade mulle midagi pakub, aga näe – pakub. Vaatad, mõtled ja kujutad ette, mida ise mitte mingil juhul ei oleks teinud, või just nimelt oleks hoopis teinud.

Meie koduga seoses jõudsin mõned head nädalad tagasi tõdemuseni, et olen äärmiselt loll lauajalg. KUIGI me ostsime korteri koos siseviimistluspaketiga, siis TEGELIKULT ikkagi oleks ju võinud vahetada elemente, mis sulle paketis ei meeldinud. No näiteks vannitoas valamukapp. Kui oleks oma ostetud kapi kohale kärutanud õigel ajal, mis häda neil oleks see üles sättida olnud. Lisa tasu eest otseloomulikult, eks ole. Arusaadav, et mitte midagi ei muutu, kui raha lõhn õhus ei hõlju. Nüüd tuleb seal mingeid imetrikke teha, et tulemus oleks selline nagu vaja. Stressitase tegeleb mägironimisega. Lisaks üks ostetud lill alustas suremisprotsessi. Täiesti ebaoluline info, tean. On hingeheitmises nii edukas, et vaatad talle vaid peale ja juba pisar purskab silmast.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s