Päev kajab

Koolirõõm


Kui keegi on sealmaal, et oleks vaja hakata järglasele kooli leidma, kust seda va pähetuupimist harrastada, siis vähemalt põhikooli osas olen veendunud, et käigu laps mis koolis iganes, see ei mõjuta teda tema tulevases elus väga märkimisväärselt. Ühe erandiga. Kui sulle ikka väga läheb korda, et ta suhtleks juba maast madalast mingisuguse sellise asjaga nagu eestimaine eliit-koore-jamisiganes kõrgem kiht, siis jah, vali hoolikalt ja mõtle pikalt.

Mind see kiht väga ei köida. Mind huvitab vaimne ja füüsiline tervis. Või siis väga lihtsalt ja banaalselt – Ma tahan, et mu laps oleks õnnelik. Soovin, et tal oleks lapselik lapsepõlv. Koos mõistlike kohustuste ja mänguga.

Seega meie ei osalenud mitte üheski konkurssis. Preili läks kõige lähemasse kooli. Käib seal ise, jalgsi. Kevadel luban ilmselt rattaga minna. Mis on sellise valiku suurim pluss lapsele, vähemalt meie omale, kellel pole õdesid-vendi? Kuna ta elab koolile nii lähedal, siis lubatakse tema klassikaaslastel, kes on siiski alles 1. klassi tillukesed, tulla pärast kooli meile külla. Nii et meie preilil on tänu sellisele korraldusele mängukaaslasi :)

Koolis toimub õnneks erinevaid ringe ja huvitegevusi, nii et igavuse peletamiseks ja silmaringi avardamiseks, käib ta neist mõnes. Sellistes, millistes ise tahab käia. Üks huvitegevus on tema plaangraafikus ka väljaspool kooli ja kellaajaliselt minu meelest sutsuke liiga hilja, aga ta ise on alati pärast seda nii õnnelik ja rõõmus. Usun, säherdune äge positiivsuslaeng tuleb ainult kasuks. Ja ongi kõik.

Hetkel tundub – kui sa ikka lähed kooli nii, et oskad juba enam-vähem korralikult lugeda, siis on kool üks igavesti pull koht, mis muudab elu põnevamaks ja avardab maailma.

Esimene koolivaheaeg sai läbi. Täna on pidžaamas kooliskäimise päev. Pidžaama on muidugi vabatahtlik. Kõik see, mis ma eelmises postituses kirjutasin – need kollased riided, kostüümid jne, kõik on vabatahtlik. Meie preili tahabki kõike seda :) Vabatahtlikult.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s