Lugemiselamus

Marie Lu “Legend”


Kui tahaks vinguda, siis ütleks, et tegu on “Näljamängude” kehvema versiooniga, aga kuna tegelikult nii väga vingumiseks põhjust pole, on ju teos kaasakiskuv oma  fantastilise tulevikumaailmaga, siis pigem ikkagi kutsuks põnevuseotsijaid “Legend”´i lugema.  

Raamatu tagakaanelt:
Kunagisi Ameerika Ühendriike laastavad orkaanid ja üleujutused ning sõda kahe osapoole, vabariigi ja kolooniate vahel. June on vabariigi imelaps, rikkasse kõrgklassi peresse sündinud 15-aastane tüdruk, keda treenitakse hiilgavaks karjääriks sõjaväes. Day, 15-aastane agulipoiss, on vabariigi tagaotsituim kurjategija, tabamatu lindprii, keda kahtlustatakse ka kolooniate heaks tegutsemises. Nad on pärit täiesti erinevatest maailmadest, kuid nende teed ristuvad, kui mõrvatakse June’i sõjaväelasest vend ja Dayst saab peamine kahtlusalune. June otsustab ta iga hinna eest leida ja oma venna surma eest kätte maksta. Samal ajal teeb Day kõik, et varastada vabariigilt ülikalleid ravimeid oma katku haigestunud vennale. Algab kahe andeka vaenlase vaheline kassi ja hiire mäng, mille käigus aset leidvaid pöördeid, ilmsiks tulevaid saladusi ja kõrgeid panuseid ei näe ette kumbki osapool.
 
Kuigi eestikeelsest versioonist ei loe välja, et tegu on sari-raamatuga, siis raamatusarjade vihkajatele olgu öeldud, et tänapäeva romaanidele traditsiooniliselt on tegu taaskord triloogiaga. Triloogia teine raamat ilmub autori sulest avalikkuse ette alles 2013. aastal. Loodetavasti seejärel jõuab peagi ka eestimaise lugejani meie emakeeles. Kes aga lugeda ei viitsi ja vaataks parema meelega filmi, ka teie peale on mõeldud! Esimese osa filmimisõigused on juba müüdud. Linateose meisterdavad valmis “Videviku” saaga suurele ekraanile toonud Wyck Godfrey ja Marty Bowen.
 
 
 
Fotol Marie Lu, 1984.a. Šanghai lähistel sündinud kirjanik.
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s