Päev kajab

Kuidas pesta käsi – puust ja punaseks


Eile apteegis. Soomlastest paar maksis ostude eest, naispool küsis lõpetuseks naerulsui, et kas need kassa kõrval olevad pudelikesed on koroonaviiruse vastu (desinfitseerimiseks mõeldud asepti pudelikesed seisid rivis)? Apteeker silmnähtavalt ei olnud naljatamise tujus. Vastuseks kõlas (soome keeles) – Viiruse vastu aitab kodus olemine, mitte laevadega ringisõitmine.

Ütleme nii, et rohkem ma aru ei saanud, mida need soomlased selle peale kommenteerisid, aga ma ei ole ammu nii kurja soomlasest prouat näinud. Ja no teenindava personali niivõrd otsene seisukohavõtt pani ka hämmelduma.

Aga mis sa teed, praegu on linnas arvatavasti igasuguste viiruste tipphetk. Paljud köhivad ja rögisevad ja tatistavad ja aevastavad, kui suurema massiga asutustes, nagu näiteks turg või ka apteek ringi liikuda, võibki täitsa hirm peale tulla, kui nõrgema ärvikavaga oled. Ja no kes ei kardaks koroonat? Meil on tööjuures tualettides käte desinfitseerijad, mitte ühelgi eelnenud aasta gripihooajal pole midagi sellist vetsudest leidnud. Lasteaed saatis ELIIS-i kaudu vanematele juhised, kuidas õigesti käsi pesta. Pilt oli juures ja puha. Puust ja punaseks. Ma loodan, et kõik ikka pesevad vähemalt 20 sekundit oma näpukesi ja täpselt sedamoodi, nagu pildil näidatud. Lisaks saatis lasteaed mulle postkasti Terviseameti soovituse lastevanematele, kes naasevad pärast koolivaheaega mõnest piirkonnast, kus viirus laastab, et nad võimalusel koos põnnidega 2 nädalat kodus oleksid.

Meil olid peaaegu Tenerife piletid ostetud… Aga jätsin asja venima. Käsi ei tõusnud ülekannet tegema. No ilmselgelt hea, et venima jäi. Isegi kui ei jää haigeks, siis eriti nõme on istuda kuskil hotellis karantiinis või ei saa külastada vaatamisväärsusi, sest need on üllatus-üllatus! suletud. Milleks kuhugi kaugele sõita, kui ei saa näha seda, mida tahad või mis veelgi hullem – passid kogu oma puhkuse nelja seina vahel hotellitoas. Jabur. Võimalik, et ma pelgan liialt, aga hetkel on meie reisiplaanid ootele pandud.

Annu oli nädal tagasi köhane ja täna jäi ta jälle koju, sest kurk on valus. Täiesti talumatu. Praegu on kõige kohutavam periood. Ilm on korra miinustes ja siis tuleb sahmaki 6 plusskraadi. No pane ennast või põnni sobilikult riidesse. Täiesti võimatu missioon. Inimesed tatistavad-rögisevad sulle näkku. Palun väga, katsu tervena püsida sellistes tingimustes. Tuleks juba mai, siis on kõige sellega lõpp.

Selle aasta vabariigi aastapäev oli väga meeldejääv. Ilm oli fantastiline, aga meie Annuga istusime kahekesi toas, sest preili oli tõbine ja Jaan läks tööle :D, sest noh, miks mitte minna kui saab, onju.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s