Päev kajab

Kodulist


Makaron tervitab. Aeg-ajalt on nii vedel tunne nagu ülekeedetud pastal. Väsimus, tüdimus – selline krempel kollitab. Uue kodu rindel kõige olulisem – nüüd on meil köögiga seotud joonised-muudatused ära kinnitatud. Mõõtjamees käis kohapeal, täpsustas kõik vajaliku, isegi tehnika lasime ära tellida. Just. Selline köögitootja, kes pakub kohe pliidid, külmikud juurde. Tellib ja paigaldab – täiskomplekt teenus. Kujutan nüüd oma naiivsuses, et seoses köögiga ei pea lähitulevikus suurt mitte midagi tegema. Plaatida saab töötasapinnatagust seina kui köök on paigaldatud. Kas meil selleks enam raha on, ei tea. Jaan jauras midagi rahavoogudest… No ma loodan, et nad voolavad õigel ajal õiges suunas, eks ole. Ilmselt pean ikkagi plaadid välja valima, et kui aeg sealmaal, siis oleksin valmis raporteerima kui palju, milliseid plaate ja kes panema hakkab. Jah, tõsi-tõsi, köögitegijad ei plaadi midagi. See ei kuulu nende profiili juurde. Võiks ju plaadid ära jätta, aga… Sedaviisi ei peaks sein ilmselt eriti kaua toidulagale vastu. Puhastamise võimalikkus või pigem tõhusus oleks vägagi küsitav.

Mööblit olen veidi otsinud. Põhiliselt küll seoses Anni toaga asju listi pannud ja lingid/hinnad juurde, kust mida kokku kaapida. Nii silmaringi avardamise mõttes olen Mustri ja Kukupesa poodides käinud.

Ilmselgelt on garderoobikapid tegelikult teine suur ja oluline väljaminek, millele peaks esmajärjekorras mõtlema. Kahtlustan, et härra meil ehmatab end tummaks, kui ma siin mingid hinnad välja suudan ajada.

Kolimisega seoses olen meie praeguses kodus Annu mänguasju vähendanud – maha müünud ja taaskasutusse saatnud. Enda riideid Uuskasutusse sorteerinud. Järgmisena plaanin mõned nõud, mida me nagunii ei kasuta, ära pakkida ja lasta Jaanil Uuskasutusse vedada. Tahaks päris paljudest asjadest lahti saada. Muide, puhtjuhuslikult saame oma rösterist lahti, mitte et selline soov õhku oleks visatud. Rösterisse tilkus nimelt sulaküünalt. Veider lugu, onju. Koduses majapidamises juhtub igatmasti imelugusid. Ma ei kujuta ette, kuidas rösteri seest küünlavaha kätte saada, nii et ilmselt läheb mahakandmisele. Kahju. Uut ka ei luba osta. Saab ilma hakkama.

Aga muidu läheb halvasti. Selles mõttes et kohe on detsembri algus käes ja ma saan täiesti ametlikult keskealiseks. Mis otsast mul siis enam hästi saab minna? Ui, ma ütlen, see sünnipäev saab õudne olema. Istun üksinda oma rämedas deprekaurus ja leinan kadunud noorust…

2 kommentaari “Kodulist

  1. Jah, ma tahaks selle numbrivahetuse osas lohutada aga mis seal salata, endal peagi sama asi ees ja tundub hirmus. Kuidas Annu mänguasjade ärasaatmisse suhtub? Mul ei lubata siin midagi puutuda.

    1. Anni lubab. Tegelikult lasen tal ise valida, mida ära annab. Ja muide, ta lubab isegi oma köögi ära anda. Selle kohta ütlesin tegelikult, et uude kohta see ei mahu. Ja Anni siis tõdes, et ei mängi sellega tegelikult nagunii enam, mis on tõsi ka muidugi 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s